Blue Flower

Wizyta delegacji miast partnerskich w Dzierżoniowie

  W dniach 27-29 sierpnia 2021 roku w ramach obchodów miodowego święta naszego miasta  - Miodobrania - gościliśmy delegacje miast partnerskich z Hajduszoboszlo, Lanskroun, Serocka i Kluczborka. W programie w piątek, po przywitaniu naszych gości, delegacje miast partnerskich i członkowie TMPD wzięli udział w odsłonięciu (po remoncie) pomnika Jana Nepomucena na dzierżoniowskim Rynku.
W sobotę odbyła się wycieczka w Góry Sowie, później delegacje miast partnerskich brały udział w Miodobraniu oraz w koncertach zespołów folkrorystycznych w ramach Bukowińskich Spotkań.
W niedzielę członkowie delegacji zwiedzali z przewodnikiem nasze miasto, w tym między innymi muzeum, synagogę, kościół św. Jerzego. Po południu nasi goście wzięli udział w Miodobraniu, w tym przywitali i pozdrowili ze sceny w Rynku mieszkańców naszego miasta. Wieczorem wspólnie uczestniczyli w koncertach (m.in. Trybunie Tutki i Grzegorza Chyżego).

 

Powrót do Wydarzenia 2021

W galerii wykorzystano zdjęcia Rafała Pilśniaka.

Uroczystość odsłonięcia pomnika Jana Nepomucena w Rynku.

 


 Wycieczka w Góry Sowie.