Wydarzenia 2016


Kalendarium wydarzeń w roku 2016 związanych z działalnością

Towarzystwa Miast Partnerskich Dzierżoniowa

W dniu 27 stycznia 2016 roku odbyło się spotkanie noworoczne Towarzystwa Miast Partnerskich Dzierżoniowa. Na wstępie  zebrani zostali przywitani przez Zastępcę Burmistrza  Pana Andrzeja Bolisęgę, który życzył wszystkim dobrego roku 2016.

Więcej czytaj tutaj ...


W dniu 11 marca 2016 roku odbyło się coroczne Walne Zgromadzenie Członków Towarzystwa Miast Partnerskich Dzierżoniowa. O godzinie 17:15 po stwierdzeniu kworum Zebranie otworzyła prezes stowarzyszenia Iwona Matyja.

Więcej czytaj tutaj ...


⇒ Od 1 do 3 maja 2016 r. w Dzierżoniowie przebywały delegacje z Lanškroun i Kluczborka. Prezes TMPD brała udział w spotkaniach i wycieczkach z przedstawicielami miast partnerskich.


 ⇒ 15 maja 2016 r. w imprezie turystycznej TRAKT uczestniczyli m.in. członkowie TMPD oraz delegacja Lanškroun.


  W dniach od 1 do 4 lipca 2016 – delegacja z Dzierżoniowa wyjechała do Niemiec na obchody 25 lat współpracy Bischofsheim oraz Crewe i Nantwich.

Zobacz galerię zdjęć ...


 ⇒ Od 3 do 8 sierpnia 2016 – członkowie TMPD po raz pierwszy odwiedzili najmłodsze partnerskie miasto Hajduszoboszlo na Węgrzech. Była to okazja do skorzystania z kąpieliska, spotkania z przedstawicielami władz miasta i radnymi oraz do udziału w Festiwalu Dixielandowym. W ramach poznawania okolic Hajduszoboszlo członkowie TMPD zwiedzili Park Narodowy Hortobagy i Debreczyn, a w drodze powrotnej – Budapeszt.

Więcej czytaj tutaj ...


⇒ 10 i 11 września 2016 roku odbył się wyjazd do partnerskiego miasta Lanškroun na imprezę turystyczną „Lanškrounska Kopa”. Była to okazja do spotkania się władzami i mieszkańcami Lanškroun oraz z delegacją z partnerskiego Serocka.

11 września 2016 r. uczestnicy wyjazdu zwiedzili Jaskinię Radochowską w Masywie Śnieżnika oraz pstrągarnię w Trzebieszowicach.

Zobacz galerię zdjęć ...


W dniach 15-20.09.2016 r. czteroosobowa delegacja z Dzierżoniowa wyjechała do Wielkiej Brytanii. Poza udziałem w jubileuszu 25 lat współpracy Bischofsheim oraz Crewe i Nantwich prowadzone były liczne rozmowy dotyczące możliwości poszerzenia współpracy na różnych płaszczyznach.


 ⇒ 1 października 2016 r. przedstawiciele stowarzyszenia uczestniczyli w Rajdzie Pieczonego Ziemniaka w Górach Sowich.


 ⇒ 8 października 2016 roku miało miejsce spotkanie podsumowujące działalność TMPD w 2016 r.

Prezentacje z działalności TMPD w 2016 r. przygotowali: Diana Kaczyńska, Edward Bień i Iwona Matyja.


 ⇒ 4 listopada 2016 r. przedstawiciele Zarządu oraz członkowie TMPD uczestniczyli w zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe Dancingu Organizacji Pozarządowych. W spotkaniu brali udział przedstawiciele wielu stowarzyszeń z terenu powiatu dzierżoniowskiego.


 ⇒ 0d 18 do 20 listopada 2016 r. w Dzierżoniowie na zaproszenie Urzędu Miasta gościła delegacja władz, seniorów i młodzieży z Hajduszoboszlo oraz konsul Węgier. Podczas pobytu została odsłonięta uroczyście pamiątkowa tablica na Rondzie Węgierskim. W spotkaniach z węgierską delegacją brała udział prezes TMPD Iwona Matyja.


 Podczas wszystkich wyjazdów i działań członkowie TMPD promowali Dzierżoniów.

Na terenie miasta TMPD współpracowało z Urzędem Miasta w Dzierżoniowie, Towarzystwem Miłośników Dzierżoniowa, Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną, Starostwem Powiatowym w Dzierżoniowie, Stowarzyszeniem „Nasza Radiobuda” oraz Gimnazjum nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 9 w Dzierżoniowie.
W działaniach  stowarzyszenia aktywnie brali udział członkowie sekcji do współpracy z poszczególnymi miastami partnerskimi, sekcja turystyczna, kulturalno-oświatowa i kronikarska.