Wydarzenia 2019

 


Spotkanie podsumowujące rok 2019

Zgodnie z naszym planem i tradycją  w dniu 05 października b.r. odbyło się spotkanie podsumowujące działalność stowarzyszenia w roku 2019. Podczas spotkania zostały przedstawione 2 prezentacje. Pierwsza, przygotowana przez prezes Iwonę Matyję, przedstawiała całą działalność TMPD w roku 2019. Drugą  przygotowała  Diana Kaczyńska i dotyczyła wspomnień z wyjazdu do Lipska i okolic. Lucjan jak zwykle zabawiał towarzystwo przyśpiewkami i anegdotami. Wszyscy przy grillu miło spędzili czas. 

  


 51. Lanškrounska Kopa

W drugi weekend września już tradycyjnie odbyła się 51. Lanškrounska Kopa. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć uczestników z Towarzystwa Miast Partnerskich Dzierżoniowa. Wyjazd na Lanškrounską Kopę rozpoczął się już 13 września b.r. w piątek. Po przyjeździe odbyła się kolacja w formie grilla, po której zakwaterowaliśmy się w pensjonacie i już można było pójść na Lanškrounski Rynek i uczestniczyć w koncertach.

Więcej czytaj tutaj ...


Wizyta w Lanskroun i zwiedzanie Ołomuńca

W sobotę 13 lipca b.r. o godz. 9:00 wyruszyliśmy w odwiedziny do miasta partmerskiego Dzierżoniowa czeskiego Lanskroun. Do celu dojechaliśmy bez przeszkód i w przewidywanym czasie. Po przywitaniu nas przez przedstawicieli Lanskroun Panów Milana Ledla i Josefa Nemec - nauczycieli ze szkoły partnerskie naszej "Radiobudy" oraz Odricha Strnada - zastępcy Burmistrza rozpoczęliśmy oficjalne spotkanie w ramach obchodów XX-lecia współpracy obu miast. Na spotkaniu, które odbywał się sali DIORY w Ratuszu obejrzeliśmy film prezentujący miasto Lanskroun w wielu aspektach: geograficznym, historycznym, gospodarczym, kulturalnym, oświatowym i sportowo-turystycznym.

Więcej czytaj tutaj ...


Udział członków TMPD w Terenowym Rajdzie Amatorów Kolarstwa i Turystyki

W dniu 5 maja b.r. już tradycyjnie członkowie TMPD brali czynny udział w Terenowym Rajdzie Amatorów Kolarstwa i Turystyki  (TRAKT). Zdjęcia z tego wydarzenia zobacz tutaj ...


Wycieczka Towarzystwa Miast Partnerskich Dzierżoniowa do Lipska i okolic w dniach 24 –29 czerwca 2019 roku z okazji 30 lat współpracy Dzierżoniowa i Bischofsheim

Jubileusz 30.lecia współpracy Dzierżoniowa i Bischofsheim przypada za rok, ale stowarzyszenia miast partnerskich z obu miast postanowiły rozpocząć rocznicowe obchody już w tym roku. Lipsk leży pośrodku drogi między Bischofsheim i Dzierżoniowem i stąd decyzja, by tam wspólnie spędzić czas poznając to interesujące miasto z jego historią i zabytkami, a także turystyczne atrakcje okolicznych miejscowości.

Więcej czytaj w artykule Marii Zarzyckej-Chołody ...


Delegacja z Lanskroun - zwiedzanie Świdnicy

W dniu 4 maja 2019 r. Prezes TMPD Iwona Matyja, Z-ca Burmistrza Dorota Pieszczuch, Julia Kłos i Państwo Mikulscy towarzyszyli delegacji z Czech w zwiedzaniu Świdnicy. Goście zwiedzili Rynek, wieżę Ratuszową i Kościół Pokoju. Nasi goście obejrzeli też Centrum Przesiadkowe w Dzierżoniowie.

Więcej zobacz tutaj ...


Walne Zebranie Członków TMPD

W dniu 29 marca 2019 r.  odbyło się coroczne Walne Zebranie Członków Towarzystwa Miasta Partnerskich Dzierżoniowa. Zebranie otworzyła Prezes Iwona Matyja, po czym Marek Piorun został wybrany na Przewodniczącego zebrania.

Więcej czytaj tutaj ...


Spotkanie noworoczne

 W dniu 30 stycznia 2019 roku tradycyjnie odbyło się spotkanie noworoczne członków TMPD. Po przywitaniu przez Prezes Iwonę Matyję mogliśmy wysłuchać występów muzycznych dzieci i młodzieży, którym towarzyszyła jako akompaniatorka i opiekunka Pani Dorota Mól.

Więcej czytaj tutaj ...


Wizyta w mieście partnerskim Nantwich

26 i 27 stycznia 2019 roku delegacja złożona z dwóch przedstawicieli  Urzędu Miejskiego w Dzierżoniowie i trzech członków Towarzystwa Miast Partnerskich Dzierżoniowa przebywała z wizytą w Wielkiej Brytanii, w naszym mieście partnerskim Nantwich. Powodem wizyty było podpisanie nowej umowy o współpracy partnerskiej. 

 Więcej czytaj tutaj ...