Wydarzenia 2023

 


Powiatowe Forum NGO 2023

W dni 01.12.2023 roku po raz kolejny odbyło się forum NGO powiatu dzierżoniowskiego. Spotkanie otworzył pokaz tańców łowickich wykonanych przez Zespół Pieśni i Tańca Poloneziaki z Bielawy.

Więcej czytaj tutaj ...


Gratulacje z okazji 20-lecia na sesji RM

W dniu 27 listopada 2023 roku na 59 sesji Rady Miejskiej Dzierżoniowa odbyło się  wręczenie gratulacji Towarzystwu Miast Partnerskich Dzierżoniowa z okazji jubileuszu 20 – lecia istnienia Stowarzyszenia. Przewodniczący Rady Andrzej Darakiewicz i Burmistrz Miasta Dariusz Kucharski przekazali gratulacje na ręce prezes stowarzyszenia Iwonie Matyja.

B.L.

  


20 lat działalności Towarzystwa Miasta Partnerskich Dzierżoniowa

  W dniu 26 października 2023 spotkaliśmy się, aby uczcić 20 lat istnienia naszego stowarzyszenia. W imieniu Zarządu wszystkich gości powitała prezes Iwona Matyja, wśród nich przedstawicielki Urzędu Miasta w Dzierżoniowie: Skarbnika Miasta Dzierżoniowa Marzennę Lasotę-Darowską oraz Dyrektor Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Anetę Błaszczuk. Obie Panie są także członkiniami naszego stowarzyszenia.
Pani Marzena Lasota-Darowska odczytała list z gratulacjami od Burmistrza Dzierżoniowa Dariusza Kucharskiego.

Więcej czytaj tutaj ...


 

Parada organizacji pozarządowych

W dniu 24 września 2023 roku po raz pierwszy Gmina Miejska Dzierżoniów zorganizowała paradę organizacji pozarządowych. Nie zabrakło na niej reprezentantów Towarzystwa Miast Partnerskich Dzierżoniowa.

Parada rozpoczęła się w Rynku a zakończyła piknikiem, prezentacjami i pokazami na Alei Bajkowych Gwiazd. Burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski zapowiedział kontynuację i wprowadzenie imprezy do corocznego kalendarza wydarzeń w Dzierżoniowie.


Zdjęcia z portalu doba.pl (https://doba.pl/ddz/artykul/wielka-parada-organizacji-pozarzadowych-w-dzierzoniowie-zobacz-wideo-foto-/66946/0).

 


54. KOPA

W dniach 9-10 września w naszym mieście partnerskim Lanskroun w Czechach odbył się po raz 54 rajd turystyczny KOPA. Grupa z Towarzystwa Miast Partnerskich Dzierżoniowa wyruszyła w sobotę o godz. 6 rano do Lanskroune.

Więcej czytaj tutaj ...


Udział miast partnerskich w Miodowym Święcie Dzierżoniowa

W ostatni sierpniowy weekend (26-27 sierpnia) w Dzierżoniowie odbyło się Miodowe Święto miasta. Zaproszone zostały delegacje miast partnerskich.

Więcej czytaj tutaj ...


Wycieczka Serock - Płock - Bydgoszcz - Łęczyca - Poddębie

W dniach 11-13 sierpnia 2023 członkowie Towarzystwa Miasta Partnerskich Dzierżoniowa udali się na odwiedziny naszego miasta partnerskiego Serock. W drodze powrotnej zwiedzaliśmy Płock,  Bydgoszcz i Łęczycę. Na zakończenie wycieczki skorzystaliśmy z term w Poddębiu.

Więcej czytaj tutaj ...


Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków TMPD

30 marca 2023 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze Członków Towarzystwa Miast Partnerskich Dzierżoniowa.

Więcej czytaj tutaj ...