Wydarzenia 2021

 


 

Kopa 2021

11 wrześnie 2021 r. wyruszyliśmy na imprezę turystyczną Kopa do miasta partnerskiego Lanskroun w Czechach. Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, udział w rajdzie pieszym na 10 km "smakował" wybornie.

Więcej czytaj tutaj ...


Udział członków TMPD w rajdzie TRAKT

W dniu 5 września b.r. po rocznej przerwie, po raz kolejny odbył się w Dzierżoniowie Terenowy Rajd Amatorów Kolarstwa i Turystyki TRAKT 2021. Pomimo innej niż zwykle (maj) pory roku było wielu chętnych a wrześniowa pogoda była doskonała. Tradycyjnie już nie mogło zabraknąć wśród uczestników rajdu członków TMPD. Na stadionie miejskim OSiR, gdzie była meta dla wszystkich tras rowerowych i pieszych, czekały na uczestników jak zwykle przekąski i napoje. Gratulujemy wszystkim uczestnikom rajdu.

  


Wizyta delegacji miast partnerskich w Dzierżoniowie

W dniach 27-29 sierpnia 2021 roku w ramach obchodów miodowego święta naszego miasta  - Miodobrania - gościliśmy delegacje miast partnerskich z Hajduszoboszlo, Lanskroun, Serocka i Kluczborka.

Więcej czytaj tutaj ...


 Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Towarzystwa Miast Partnerskich Dzierżoniowa

W niezwykłych warunkach, związanych z obostrzeniami dotyczącymi pandemii COVID-19, 26 marca 2021 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Towarzystwa Miast Partnerskich Dzierżoniowa.

W sali gimnastycznej przy ul. Nowowiejskiej 73 było wystarczająco dużo miejsca, by zachować należyte odstępy.
Spotkanie było wyjątkowo krótkie, ponieważ większość działań w 2020 roku została odwołana po ogłoszonych w Polsce i innych krajach obostrzeń w marcu 2020 roku.
Zarząd otrzymał absolutorium. 
 
 
Iwona Matyja