Wydarzenia 2018

 


Wycieczka do Czech 8-9.września 2018
50. Lanškrounska Kopa

8 września 2018 r. (sobota). Uczestnicy wycieczki wyjechali z Dzierżoniowa o godzinie 6.00, aby zdążyć na inaugurację imprezy turystycznej 50. Lanškrounska Kopa planowanej na godzinę 8:30. Po przemówieniu burmistrza o godzinie 8.50 nastąpiło rozpoczęcie rajdu pieszego ...

Więcej czytaj tutaj ...


Wycieczka Towarzystwa Miast Partnerskich Dzierżoniowa
 Żelazowa Wola – Serock – Warszawa – Kanał Elbląski – Lidzbark Warmiński – Grunwald – Nieborów – Łowicz – Dzierżoniów (21-25.07.2018 r.)

W dniach od 21 do 25 lipca b.r. grupa członków Towarzystwa Miast Partnerskich Dzierżoniowa uczestniczyła w 5 -dniowej wycieczce. Tym razem odwiedzaliśmy okolice w pobliżu naszego miasta partnerskiego na Mazowszu - Serocka i odwiedziliśmy Warmię i Mazury.

  Felieton z tej wyprawy przeczytasz tutaj ...


Udział członków TMPD w rajdzie TRAKT 2018

W dniu 6 maja b.r. już tradycyjnie członkowie TMPD wzięli udział w  organizowanym przez OSiR i Gminę Miejską Dzierżoniów Terenowym Rajdzie Amatorów Kolarstwa i Turystyki (TRAKT) 2018.

Więcej zobacz tutaj ...


Walne Zebranie Sprawozdawcze Członków Towarzystwa Miast Partnerskich Dzierżoniowa

Walne Zebranie Członków Towarzystwa Miast Partnerskich Dzierżoniowa, które odbyło się 16 marca 2018 roku otworzyła Prezes Iwona Matyja. Przewodniczącym zebrania został wybrany Marek Piorun, a sekretarzem Krystyna Patrzykąt.

 Więcej czytaj tutaj ...


Spotkanie noworoczne

 W dniu 02 lutego 2018 roku, tradycyjnie odbyło się spotkanie noworoczne członków TMPD. Po przywitaniu przez Prezes Iwonę Matyję i Burmistrza Dzierżoniowa Dariusza Kucharskiego spotkanie rozpoczęły występy muzyczne młodzieży, którym towarzyszyła jako akompaniatorka i opiekunka Pani Dorota Mól. Koncert kolęd został wynagrodzony gromkimi oklaskami oraz drobnymi upominkami i koszem słodyczy. W trakcie poczęstunku w sali rozbrzmiewał gwar rozmów i radości ze wspólnego spotkania.  Spotkanie było również okazją do podsumowania wydarzeń z roku 2017 oraz wspomnień z wycieczki. Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeliśmy prezentacje Iwony Matyi i Diany Kaczyńskiej. 

W tym roku czekają nas obchody 15-lecia istnienia stowarzyszenia, szczegółowy plan działań zostanie omówiony już wkrótce na Walnym Zebraniu Członków TMPD.